Újjáépül a Ráday utcai kollégium

2020. február 20., címkék: ráday kollégium

Hétfőn kezdte „szétharapni" a Ráday utcai kollégiumot a bontógép, előtte szelektív bontást végeztek a szakemberek. A helyszínen jártunk megnézni, hogyan folyik a munka a tavaly januárban kiégett diákotthonban. Annak is utánajártunk, milyen lesz az új épület, hogyan változik meg a létesítmény 2022-re.

Ünnep katasztrófa után

2019. december 23., címkék: tűzeset, ráday kollégium, karácsony

Istenhez ragaszkodnak, nem a tárgyaikhoz – ezt tanította a januári kollégiumtűz a budapesti teológusoknak. Meglátogattuk őket, hogy idei adventjükről, karácsonyukról beszélgessünk, kértük, mondják el, mennyire befolyásolja őket az ünnepvárásban az, amit januárban átéltek. Hamar kiderült: nem csak magukra gondolnak, a tűzesetben elhunyt férfi családjáért, az ő karácsonyukért is imádkoznak.

Itt támogathatja a Ráday kollégium újjáépítését

2019. május 23., címkék: tűzkár, ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület

Új számlát nyitott a Dunamelléki Református Egyházkerület a tűzkárt szenvedett Ráday kollégium újjáépítésére gyűjtött adományoknak.

Újjáépítik a Ráday Kollégiumot

2019. május 13., címkék: ráday kollégium, tűzkár

Kormányzati támogatással új épületet emelnek a január 23-án helyrehozhatatlan tűzkárt szenvedett és lebontásra ítélt Ráday Kollégium helyére. Az építkezés ütemezéséről még folynak a tárgyalások – tájékoztatott Bogárdi Szabó István püspök a Dunamelléki Református Egyházkerület május 13-i közgyűlésén.

Adományokból pótolják a kollégisták elégett könyveit

2019. február 13., címkék: ráday kollégium, bibliatársulat, adománygyűjtés, kálvin kiadó, Kálvin Kiadó

Bibliáikat, tankönyveiket, szótáraikat és szépirodalmi köteteiket is elveszítették a Ráday utcai kollégium lakói a januári tűzben. A diákok listába szedték elégett könyveiket, pótlásukban segített már a Kálvin Kiadó, a Magyar Bibliatársulat, a Sárospataki Teológiai Akadémia, sőt a Moly.hu közössége is. Vannak még hiányzó könyvek, egy diák például nehezen beszerezhető korálkönyvet keres. Ha szétnéz a könyvespolcán, talán Ön is segíthet.

Kamasz fiúk gyújtogattak a téren, ez okozta a tüzet a Ráday utcai kollégiumban

2019. február 01., címkék: dunamelléki egyházkerület, ráday kollégium

A Budapesti Rendőr-főkapitányság és a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság közös nyomozása megállapította: szándékos gyújtogatás miatt égett ki a Dunamelléki Református Egyházkerület Ráday Felsőoktatási Kollégiuma, és vesztette életét egy ember.

Kiutalják a támogatásokat a rádays diákoknak

2019. január 31., címkék: kollégiumtűz, ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület, tűz, ráday 28

Legkésőbb hétfőn beköltözhetnek a leégett Ráday Kollégium lakói új szálláshelyeikre. A tűzkárosult diákok megsegítésére nyitott számlára 33 millió forint gyűlt össze, a befolyt összeget teljes egészében kiutalja a Károli-egyetem vezetése az egyetemistáknak. Mind a 165 diák egységesen 200 ezer forint segélyt kap a napokban.

Gyűjtés indult az áldozat családjának

2019. január 26., címkék: dunamelléki egyházkerület, ráday kollégium

Egy 47 éves négygyermekes veszprémi családapa a szerdai kollégiumtűz áldozata. A Magyarországi Református Egyház minden lelki és anyagi segítséget megad hozzátartozóinak.

5 millió forint fél nap alatt a rádays diákoknak

2019. január 25., címkék: dunamelléki egyházkerület, ráday kollégium

Megmozdult az egész ország, hogy segítsen a hajlék nélkül maradt kollégistákon: fél nap alatt 5 millió forintot adakoztak az emberek a tűzkárt szenvedett diákoknak – tájékoztatott a Magyarországi Református Egyház kommunikációs szolgálata.

Kollégiumtűz: Ön is segítene?

2019. január 25., címkék: ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület

Használhatatlanná vált a budapesti református teológia Ráday utcai kollégiuma a január 23-i tűzvészben. A hallgatók hosszú ideig nem költözhetnek vissza, sokaknak ruháik, használati tárgyaik is bent égtek, pótolni kell irataikat, eszközeiket.

Még mindig parázslik a Ráday Kollégium

2019. január 24., címkék: dunamelléki egyházkerület, ráday kollégium

Egyelőre nem lehet tudni, miért gyulladt ki a budapesti református teológia kollégiuma, a hatósági vizsgálatok folynak. A tűzoltók még most is dolgoznak, mert a kisebb tűzfészkeket és a parázsló területeket is lokalizálni kell. Az épületet evakuálták, nincs áram. A Ráday utca érintett részére autóval nem lehet behajtani, a házba sem lehet bemenni.

Köszönet

2019. január 24., címkék: dunamelléki egyházkerület, ráday kollégium

Bogárdi Szabó István dunamelléki püspök közleménye a budapesti református teológián szerda este keletkezett tűzesetről.

Egy ember meghalt a kollégiumtűzben

2019. január 23., címkék: ráday kollégium, dunamelléki egyházkerület

Kigyulladt a budapesti református teológia Ráday utcai kollégiuma szerda este. A tűzoltók az oltás közben egy holttestet találtak a kollégium egyik emeleti folyosóján – tájékoztatta a református egyház kommunikációs szolgálatát Kisdi Máté, a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője. Frissítve 2019. 01. 25-én 23:07-kor.